۱۰/محرّم/۱۴۴۶

-

۱۴۰۳/۰۴/۲۶ سه شنبه

صبح قزوین حضور در انتخابات رمز اصلی اقتدار و استقلال کشور
کد خبر: ۳۶۸۴۳۷ تاریخ انتشار: ۱۴۰۳/۳/۲۴ ساعت: ۱۰:۱۴ ↗ لینک کوتاه

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد:

حضور در انتخابات رمز اصلی اقتدار و استقلال کشور

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری گفت: حقیقتاً حضور در انتخابات رمز اصلی اقتدار و استقلال کشور است بنابراین اگر ملتی وارد صحنه شده و خادم خود را انتخاب کنند قطعاً آن کشور بالنده خواهد شد.

حضور در انتخابات رمز اصلی اقتدار و استقلال کشور
آیت‌الله علی اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی پایگاه خبری تحلیلی «صبح قزوین»؛ با اشاره به اهمیت مشارکت مردم در انتخابات، اظهار کرد: حقیقتاً حضور در انتخابات رمز اصلی اقتدار و استقلال کشور است؛ بنابراین اگر ملتی وارد صحنه شده و خادم خود را انتخاب کنند قطعاً آن کشور بالنده خواهد شد چون آحاد ملت پشت این جریان و صحنه ایستاده‌اند.
 
وی افزود: هر چقدر مشارکت مردم بیشتر باشد زمینه اقتدار، عزت، قدرت و استمرار نظام جمهوری اسلامی افزایش می‌یابد و در مقابل هر چه میزان مشارکت پایین‌تر باشد قطعاً این موضوع در افکار عمومی در دنیا نقش می‌بندد که حتما ملت ایران مخالف نظام، دولت و زمام امور کشور هستند.
 
نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: ملت ایران همواره طی چند سالی که از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد، پای صندوق‌های رای حضور پیدا کرده و فرد منتخب خود را اعم از منتخب ریاست جمهوری، وکیل مجلس و شورای‌های محلی، شهری ‌و روستایی انتخاب کردند.

وی اضافه کرد: امیدواریم در این دوره انتخابات ریاست جمهوری هم مانند همیشه حضورشان را تکرار کنند و اجازه ندهند دشمن از میزان مشارکت پایین مردم ایران، پای صندوق‌های رای خوشحال شود.
 
اسلامی ادامه داد: امروز در موقعیت حساسی به سر می‌بریم و چند هفته‌ای بیشتر از حادثه تلخ شهدای خدمت نمی‌گذرد اما مشارکت چند ۱۰ میلیونی مردم در مراسم تشییع شهید رئیسی نشان داد که مردم انتخاب اصلحی داشته و پای انتخاب خود ماندند.
 
 این مسئول اضافه کرد: شهید رئیسی شخصیتی مردمی و دلسوز بود که طی مدت کوتاه مسئولیتذخود به عنوان رئیس‌جمهور سعی کرد درد مردم را درک کند و در همین راستا سفرهای استانی و بین‌استانی فراوانی در جهت رفع مشکلات مردم داشت.
 
وی ادامه داد: شهید رئیسی کارخانجات تعطیل و نیمه‌فعال بسیاری را فعال کرد و‌ شخصاً از تمام پروژه‌ها بازدید به عمل می‌آورد و در صورت هر نوع کوتاهی تذکر لازم را ارائه می‌داد؛ بنابراین امیدواریم که ملت بزرگ ایران در انتخابات آتی حضور چشمگیری داشته و راه شهید جمهور که همان راه عزت و تبعیت از رهبری و امامت را فراموش نکنند.
 
نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری در خصوص ویژگی‌های کاندیدای اصلح بیان کرد: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید « فسـئلوا اهل الذکر ان کنتم لاتعلمون» ... اگر نمی‌دانید، از اهل اطلاع سؤال کنید. یعنی اگر فردی، شخص اصلح و فرهیخته و کاردان را می‌شناسد، انتخاب کند در غیر این صورت قرآن یک امر عقلانی و طبیعی را به عنوان درس به ما ارائه کرده که می‌فرماید از افرادی که آگاهی و شناخت دارند، مشورت بگیرید.
 
اسلامی عنوان کرد: اصلی‌ترین شاخصه برای انتخاب کاندیدای ریاست جمهوری، نگاه به گذشته آن‌ها است یعنی اینکه باید ببینیم که آیا واقعاً زمانی که مسئولیتی داشت به درستی انجام وظیفه می‌کرد و آیا به بیت‌المال احترام می‌گذاشت و آیا افراد کاربلد را در مسئولیت‌های دیگر می‌گماشت لذا این بزرگ‌ترین راه و راهنمایی برای مردم است که گذشته شخص را در نظر گرفته و بر اساس آن انتخاب کنند.
 
این مسئول اذعان کرد: باید شخصی جهادی ‌‌و تلاشگر را انتخاب کنیم که در این رابطه مقام معظم رهبری به خوبی مردم را راهنمایی کردند که گذشته افراد بزرگ‌ترین الگو برای انتخاب کاندیدای اصلح است.
 
وی اذعان کرد: راه دیگر برای انتخاب کاندیدای اصلح،  گزینش از میان افراد متدین، دین‌دار و با فضیلت است که دلسوز مملکت و خون ۳۰۰ هزار جوان شهیدی باشند که خود را فدای این انقلاب کردند.
 
نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری ابراز کرد: ما باید پاسخگو و ادامه‌دهنده راه شهدا باشیم باید ببینیم که چرا به شهادت رسیدند؛ شهدا زندگی خود را فدای عزت و استقلال کشور کردند برای اینکه ما عبرت بگیریم و از خوبی‌ها ، پیشرفت‌ها و عدالت‌ها فاصله نگیریم.
 
انتهای پیام/۱۰۰۳

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان