۱۰/محرّم/۱۴۴۶

-

۱۴۰۳/۰۴/۲۶ سه شنبه

صبح قزوین نگهبان خون شهدا باشید
کد خبر: ۳۶۸۳۹۷ تاریخ انتشار: ۱۴۰۳/۳/۲۰ ساعت: ۲۳:۴۴ ↗ لینک کوتاه

فرازی از وصیت‌نامه شهید «سیفعلی ترکی»:

نگهبان خون شهدا باشید

همزمان با سالروز شهادت «سیفعلی ترکی» در وصیت‌نامه این شهید بزرگوار می‌خوانیم: «نگهبان خون تمامی شهدا از صدر اسلام تاکنون و دلسوز انقلاب باشید و توفیق الهی پیدا کنید و نمازهایتان را اول وقت بخوانید ...»

نگهبان خون شهدا باشید
به گزارش حوزه فرهنگ و هنر پایگاه خبری تحلیلی «صبح قزوین»؛ شهید «سیفعلی ترکی»، دوازدهم آذر سال ۱۳۴۳، در شهر ابهر به دنیا آمد، پدرش قربانعلی، کارگر بود و مادرش آسیه نام داشت و در نهضت سوادآموزی درس خواند. این شهید بزرگوار به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت، بیستم خرداد سال ۱۳۶۴، در بانه هنگام درگیری با گروه‌های ضدانقلاب بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید و مزار مطهرش در گلزار شهدای شهر قزوین واقع است.
 
متن وصیت‌نامه شهید سیفعلی ترکی:
 
چند کلامی به برادران و خواهرانم: پیام من به شما این است که نگهبان خون تمامی شهدا از صدر اسلام تاکنون باشید و دلسوز انقلاب بوده و توفیق الهی پیدا کنید و نمازهایتان را اول وقت بخوانید.
 
سلام مرا به تمامی فامیل‌ها و دوستان برسانید و از قول من از تمامی آن‌ها حلالیت بطلبید و از اینکه بدون خداحافظی با آن‌ها به جبهه آمدم، معذرت می‌خواهم؛ چون خداوند مرا دعوت نمود و لبیک گفتم و هیچ سستی در کار ندارم.
 
وقتی از خانه خارج شدم، گفتم: خدایا! راضی هستم به رضای تو و اگر توفیق شهادت به من دادی، امیدوارم که حق باشد و با شهدای صدر اسلام تاکنون محشور شوم و از خداوند خواستم هر نوع شهادت را که بیشتر اجر دارد، به من عطا کند و ثوابش را نصیب پدر و مادر و خواهران و برادرانم و تمامی مخلصین درگاه خداوند بنماید.

دیدگاه ها

اخبار استان قزوین
اخبار ایران و جهان